Ennakko #kaikkienaikojenkolmonen 22.4 klo 19.00 TuWe - PIF

 Turun Weikot aloittaa kotipelinsä perjantaina 22.4 klo 19.00 Raunistulassa, kun vastustajaksi saapuu Pargas IF. Weikkojen taival jatkuu #kaikkienaikojenkolmosessa jälleen yli 100-vuotiaiden kohtaamisella saadessaan vastaansa perinteikkään seuran Paraisilta. Joukkueiden välinen ensimmäinen kohtaaminen Regions Cupissa huhtikuun alussa päättyi Weikkojen osalta niukkaan 1-2 vierasvoittoon. Tule katsomaan vaihtuuko pelipaitojen värin lisäksi ottelun voittajaksi kotijoukkue. 

Turun Weikot järjestää ottelutapahtuman yhteyteen buffet/kioski -myynnin. Kausikorttilaisille ensimmäisen kotipelin kunniaksi ilmainen kahvitarjoilu!

Lisäksi:
Monskan Näköradio MNR osallistuu tapahtumaan muun muassa kuvaamalla ottelun suorana lähetyksenä, joka on nähtävillä Turkulaisen nettisivuilla (turkulainen.fi).

Tule hyvissä ajoin seuraamaan Weikkojen otteita ja kannustamaan kotijoukkue voittoon kauden ensimmäisessä kotiottelussa!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Maanantai
11.00 - 16.30
Tiistai
9.00 - 16.00
Keskiviikko
9.00 - 16.00
Torstai
11.00 - 16.30
Perjantai
9.00 - 16.00

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Anne Fröberg.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste