Rekisteröintikysely kaudelle 2015-2016

Turun Keilailuliitto haluaa kauden 2015-2016 rekisteröintitiedot jo elokuun loppuun mennessä ja aikuisten harjoitusvuoro alkaa jo 19.8. keskiviikkona. Tämän takia jäsenistölle on lähetetty sähköpostiviesti, jossa näitä asioita tiedustellaan. Vastausaikaa on heinäkuun loppuun asti.

TuWe Keilailun hallitus kokoontuu strategiapalaveriin 4.8. tiistaina. Tämän takia samassa viestissä myös kysellään muista asioista, joista halutaan saada jäsenistön kommentteja.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste