Hyvää Joulua keilaajille

Keilailukauden 2015-2016 ​ensimäinenen puolisko on loppumassa ja on aika hiljentyä joulun viettoon. Aikuisilla ei ole harjoituksista taukoa lukuunottamatta Loppiaista 6.1.2016, jolloin Kupittaan keilahalli on suljettu. Junnut jatkavat harjoituksia torstaina 7.1.2016 lähtien.

.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste