Ville ja Emmi-Noora Junnu Tourin Grande Finaleen

Viikonloppuna keilattiin valtakunnallisen Junnu Tourin viimeinen osakilpailu Kupittaalla erikoiskisamme 100 % Openin yhteydessä. Kuuden osakilpailun perusteella Tampereen Kaupissa la 7.5. keilattavaan finaaliin pääsee kuudessa eri sarjassa yhteensä 48 junnua.

Vanhemmissa pojissa Ville Grönroos selvitti tiensä finaaliin viimeisenä eli kahdentenatoista. Nuoremmissa tytöissä finaaliin pääsee kuusi tyttöä. Emmi-Noora Roos oli yhteistuloksissa neljäs ja siis mukana Tampereella.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste