Veljistä voitto Helsingissä

Perinteinen Veljet-Weikot -seuraottelu keilattiin lauantaina 6.5. Helsingissä Ruusulassa. Veljet olivat kohteliaita ja antoivat vieraiden voittaa noin 140 pisteellä. Tarkemmat tulokset puuttuvat, mutta jos ne saadaan, niin ne lisätään tähän juttuun myöhemmin. Mutta kuva visiitissä on sentään nähtävillä! Kuvassa on tuwelaisten lisäksi kolme veljeä (Viljo Tiitinen, Juha Nurminen ja Juha Helin).

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste