TKL:n 90-vuotisjuhlien satoa

Turun Keilailuliitto juhli lauantaina 90-vuotistaivaltaan Valtion Virastotalossa järjestetyssä juhlassa.

Ennen varsinaisen juhlan alkua oli hallituksen puheenjohtajan Marko Saarnin ja toiminnanjohtajan Kai Hildénin tervehdysten vastaanotto. TuWen junnut kävivät myös onnittelemassa nuorekasta liittoa ja lausuivat etukäteiskiitoksen liiton järjestämästä kevätretkestä.

Kuvassa Daniel, Miisa, Oskari, Lauri, Mikael ja Joonas.

 

 

 Vastaanoton jälkeen alkoi varsinainen juhlatilaisuus. Juhlapuheiden jälkeen oli vuorossa ansiomerkien jako. TKL:n hopeisen ansiomerkin numero 200 sai Marja Hongisto ja numeron 203 Anja Rainisalo. TuWen virallisena edustajana oli seuramme puheenjohtaja Jari Rantanen.

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste