Kupittaan keilahalli aukeaa 2.6.2020

Kupittaan keilahalli on ollut suljettuna koronaviruspandemian takia maaliskuun puolivälistä lähtien. Keilahalli avaa ovensa tiistaina 2.6. klo 12.00. Keilahalli on avoinna tiistaista lauantaihin klo 12-19. Samoin Sport-Kahvila on auki samaan aikaan.

Keilahallilla noudatetaan harjoittelussa ja kilpailuissa SKL:n antamia koronaerityisohjeita. Ohjeiden ydinkohdat keilaajille:
✓ Pese käsiä vedellä ja saippualla ainakin 20 sekunnin ajan. .
✓ Koko ajan pidetään kaikkiin henkilöihin sosiaalinen turvaetäisyys, eli vähintään kaksi metriä.
✓ Vältä kättelyä ja läpyttelyä pelikavereiden ja muidenkin kanssa.
✓ Suojaa suusi ja nenäsi kertakäyttönenäliinalla, kun yskit tai aivastat.
✓ Jos sinulla ei ole nenäliinaa, yski tai aivasta puserosi hihan yläosaan, älä käsiisi.
✓ Jos sinulla on lieviäkin hengitystieinfektion oireita, kannattaa pysytellä kotona.

Kesän erikoiskisa Kupittaan Keilakisa alkaa 2.6. ja päättyy 11.10. Kisassa heitetään 3+3 sarjaa rataparia vaihtamatta. Kisaa voi heittää non-stoppina tai kilpailuerissä torstaisin, perjantaisin ja lauantaisin klo 12 ja 13. Kisan aikana on mahdollista heittää myös pelkkää viikkokisaa.

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste