TOK Bonus-Yhteistyö

Turun Weikot ry ja Turun Osuuskauppa ovat solmineet TOK Bonus-yhteistyösopimuksen.

Sopimus koskee Turun Weikoissa harrastavien junioriurheilijoiden huoltajia (ei siis esimerkiksi muita lähisukulaisia) ja näiden lisäksi seuran toiminnassa mukana olevia henkilöitä (valmentajat, huoltajat, johtohenkilöt, muut toimihenkilöt yms.)

TOK maksaa järjestelmään ilmoittautuneiden asiakasomistajaperheiden S-Etukortilla itselleen kerryttämästä bonuksesta 5 % seuralle. 5 %:ia ei vähennetä perheen saamasta bonuksesta, vaan maksetaan sen lisäksi.

Esimerkiksi jos perhe saa vuodessa Bonusta yhteensä 500 €, maksaa TOK tästä 5 % eli 25 € lisäksi seuralle.

Mikäli perhe on jo ilmoittautunut jonkin toisen seuran TOK-Bonusyhteistyöhön, voi perhe tehdä ilmoittautumisen myös Weikkojen osalta. Tällöin TOK maksaa seurabonuksen täysimääräisenä molemmille seuroille.

Lisätietoa järjestelmästä saa osoitteessa https://www.tokseurabonus.fi ja ilmoittautuminen tapahtuu tällä sivulla kohdassa Ilmoittaudu. Lomakkeella on vastattava kaikkiin *-merkillä merkittyihin kysymyksiin.

Ilmoittautumissivulle on linkki myös kaikkien kotisivujemme ylhäällä olevan otsikkopalkin S-Etukortin kuvakkeesta.

Tässä vielä täydentäviä ohjeita vastaamiseen:

Seura: Turun Weikot ry (ei siis mikään lajiseuroistamme)

Laji/tehtävä johdossa: Esimerkiksi nyrkkeily/sihteeri, toimihenkilö tms.

Nimi ja syntymäaika (junioriurheilijan): Mikäli ilmoittautujalla ei ole oman perheen piirissä Weikoissa urheilevaa junioria,tähän kirjoitetaan oma nimi.

Turun Osuuskaupan jäsennumero: Numero löytyy S-Etukortista ja alkaa aina numeroilla 1240.

Kertyvä seurabonus jaetaan lajeille avustusten jaon yhteydessä avustusten jakoperusteiden mukaisessa suhteessa.

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste