Naisten edustukseen vielä kaksi uutta pelaajaa

TuWen naisten edustusjoukkue on solminut kaksi uutta pelaajasopimusta vielä ennen sarjapelien alkamista.

Joukkue sai täydennystä kentän molempiin päätyihin.

FC Halikosta Turkuun siirtynyt nuori ja taitava Iina Tapio tuo lisää nopeutta joukkueen hyökkäykseen.

Maalivahtiosastolle saatiin kokemusta niin maajoukkueympyröistä kuin liigakentiltä Linda Säätelän liityttyä joukkueen vahvuuteen. Linda on ollut mukana ikäluokkansa (-95) maajoukkueessa ja pelannut useissa eri seuroissa (FC Sport, Vasa IFK, FC United, Kokkola F10, Merilappi United).

 

 

 

 

 

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Maanantai
11.00 - 16.30
Tiistai
9.00 - 16.00
Keskiviikko
9.00 - 16.00
Torstai
11.00 - 16.30
Perjantai
9.00 - 16.00

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Anne Fröberg.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste